Otevřete další dveře svého života

Život s postižením není peříčko. Když už nám osud nahází klacky do cesty, můžeme je překročit, obejít nebo posbírat a vykročit vstříc lepší budoucnosti.

Nejen u postiženého člověka jsou dny horší a dny lepší. Ty lepší nás nabíjejí energií a pozitivním myšlením. Jak neustrnout v horších dnech? Jak si zvýšit sebevědomí a dospět k pozitivnějším zítřkům? Jednoduše. Neházet flintu do žita a uchopit osud do vlastních rukou.  Kde a jak začít měnit svůj život k lepšímu? Zaměstnat se.

Práce šlechtí. Práce přináší člověku uspokojení vlastních ambicí. Práce má tu moc dokázat nám, že nejsme k ničemu, vnáší do života řád a dodává mu smysl. Práce nás vytrhne z letargie, osamocení a v neposlední řadě nám nasype do peněženky i nějaké ty koruny. 

Těch důvodů proč říct zaměstnání „ano“ je mnoho. Máte chuť to „ano“ říct, ale stává se vám, že během ucházení se o zaměstnání slyšíte z úst potenciálních zaměstnavatelů „ne“? A za tím negativním slůvkem se skrývá dobře utajované opovržení nad vaším postižením? Dejte vale všem zaměstnavatelům, kteří vidí jen povrch. Jen to, co vidět chtějí. Dejte šanci těm, pro které postižení není překážkou a do běžné firemní politiky patří i sociální cítění.

Tam, kde se sny stávají skutečností

I když je podobně smýšlejících společností jako šafránu, přece jen jsou. Mezi zaměstnavatele bez předsudků a s přívětivým přístupem se řadí Tapiko, s.r.o. Samotní zaměstnanci o Tapiku hovoří jako o firmě, kde se sny stávají skutečností. Je to pouhý reklamní tah nebo realita? Podívali jsme se Tapiku pěkně na zoubek a zjistili, že bé je správně.

Jako zaměstnavatel OZP funguje společnost již od roku 2010 a s každým dalším rokem nabývá na síle. Lidé, kteří za vznikem společnosti stojí, pochopili jednu podstatnou věc. Že postižení není handicap.  Že invalidní člověk má stejné kvality jako člověk zdravý a postižení mu nic neubírá na touze se pracovně uplatnit a ledacos v životě dokázat.

Cílem Tapika není zaměstnat postiženého za každou cenu. Cílem Tapika je nabídnout zaměstnání, v němž se bude cítit pohodlně po všech stránkách. Protože spokojený zaměstnanec je nejen skvělou pracovní silou, ale především spokojeným člověkem.

Zaměstnavatelé často lákají na plané sliby a téměř neexistující benefity. Ne však Tapiko. Společnost svým zaměstnancům nabízí jen to, co reálně splní. Individuální přístup, podporu osobního i profesního růstu a především práci v pohodlném prostředí. Tedy i práci z domu.

Stát se zaměstnancem Tapika vyžaduje minimální úsilí. Stačí zaslat životopis s motivačním dopisem a tým personalistů se o vše ostatní postará. Pracovní pohovor je nejčastěji realizován prostřednictvím telefonu a už po zvednutí sluchátka cítíte, že těm na druhém konci drátu nejste lhostejní. Jak příjemné a motivující! V případě, že vás pracovní pozice oslovila a zaměstnání přijmete, dostane se vám vřelého uvítání. Následuje proces zaškolení. Klidný, srozumitelný a efektivní. A pak už můžete pracovat. Průběžná školení jsou samozřejmostí a vždy opět vedená tak, aby vás hendikep z možnosti nabytí nových vědomostí nevyloučil.

Marketingový konzultant junior - práce z domu

Práce z domu nemusí být nudná. Ani se nemusí jednat o stereotypní navlékání korálků. Získat fajn job a pracovat z domova na projektu, který má smysl a perspektivu, můžete začít teď hned. Aktuálně Tapiko nabízí pracovní pozici vyhrazenou pro OZP – marketingový konzultant junior.

Než se zaleknete názvu pracovní pozice, vězte, že s trochou nadšení a elánu se marketingovým konzultantem můžete stát i vy. Ve spolupráci se značkou Webmium, oficiálním partnerem Google, vám dává Tapiko jedinečnou příležitost získat zaměstnání, které vás bude bavit, naplňovat a kde za vámi zůstanou viditelné výsledky.  Stačí umět ovládat internet a počítač, nebát se komunikovat s klienty a mít zájem stát se odborníkem.

Prací život nekončí. Právě naopak. Pro naši představu jak jde dohromady hendikep, práce z domu a osobní život, jsme vyzpovídali jednoho z členů hudebního tělesa The Tap Tap, Jiřího Holzmanna.

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat

Do Prahy Jirka přišel z vesničky Obříství kvůli studiu v Jedličkově ústavu. Aby ukrátil nudu na internátě, zapojil se do skupiny The Tap Tap. Hudbu si zamiloval a zpěvu v kapele se velmi aktivně věnuje dodnes.

I když s úspěchem zdolal obor sociální práce, už tenkrát věděl, že tato profese pro něho nebude tím pravým ořechovým. Po složení státní maturity nastoupil studium na univerzitě a už v tomto období se začal osamostatňovat a pracovat. Hendikep mu sice brání ve vykonávání manuální práce, ovšem vyřídilku, tu má Jirka perfektní. Pochopil, kde jsou jeho kvality, a profesní život začal směrovat k obchodování. Prošel pojišťovnictvím a bankovním sektorem, až ho nakonec zaujala nabídka Tapika a zakotvil právě zde.

Jiří pro Tapiko v projektu Webmium pracuje z domu. Zeptali jsme se, jak je Jirka v práci spokojený?

„V Tapiku pracuji jako Marketingový poradce. Navzdory tomu, že s tvorbou webů a internetovou reklamou jsem se do té doby setkal jen jako uživatel, díky mentorství Jana Mlčka, který mne postupně ve všem vzdělával, na sebe první úspěchy nenechaly dlouho čekat. Mým úkolem je komunikace s novými nebo stávajícími klienty, kterým dle aktuálních potřeb poradím se zlepšením propagace jejich podnikání na internetu a doporučím vhodná řešení, se kterými jim můžeme kvalitně pomoci . Obchod mne vždy bavil a dnes o to víc, když vidím, jak dokážeme zkvalitnit marketing v internetové síti pro naše klienty. Můj běžný pracovní den se skládá z volání, emailové komunikace nebo osobního kontaktu s klienty na schůzce u nás v kanceláři nebo v nějaké bezbariérové kavárně (osobní kontakt není na této pozici nezbytně nutný, ale prohlubuje důvěru klienta a přispívá k lepšímu obchodnímu vztahu ). Velice mě těší, že práci v Tapiku mohu kombinovat se zpíváním v kapele. I když je to občas náročné, rozhodně bych neměnil“

 Bez práce nejsou koláče

A hlavně, bez práce je život jen poloviční. Když to jen trochu jde, přestaňte se strachovat a uchopte život do svých rukou. S novou prací se před vámi otevřou nové dveře. Stačí jen vzít za kliku a vstoupit.

Chcete se stát také členem týmu Tapika s.r.o.  na pozici Online marketingový konzultant – junior?

Kontaktujte nás nejlépe emailem, přiložte svůj životopis a motivační dopis a odešlete na info@ozpprace.cz s uvedením informace, kde jste se o nás dozvěděli.  Důležité je mít chuť se vzdělávat v oblasti online marketingu a komunikovat s klienty.

Detailnější popis pozice najdete na www.ozpprace.cz

Těšíme se na vás.

Tým Tapika

Tapiko s.r.o., Týnská 632/10, 110 00 Praha 1, www.tapiko.cz, www.ozpprace.cz

Zdroj: časopis Mosty, www.nrzp.cz