Studujete a jste zdravotně postižení? Pomůžeme vám už nyní najít uplatnění na trhu práce!

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením nabízí podporu vysokoškolským studentům s postižením či znevýhodněním v hledání pracovních stáží, treinee programů, brigád či prvních pracovních příležitostí. Studentům stačí vyplnit jednoduchý dotazník a ozveme se vám s nabídkou volných míst v ověřených tuzemským firmách, které dávají mladým handicapovaným příležitost kariérně růst.

Díky spolupráci s dobrovolnickou studentskou organizací 180 Degrees Consulting vznikla unikátní databáze pro handicapované studenty. Je otevřena všem studentům a čerstvým absolventům vysokých a vyšších odborných škol, kteří hledají první pracovní uplatnění, ať již jde o treinee program, stáž, dlouhodobou brigádu.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením spolupracuje s řadou velkých i malých tuzemských firem po celé republice, kteří jsou přátelští k mladým lidem s postižením či zdravotním znevýhodněním a nabízejí jim start v jejich pracovní kariéře.

Už při studiu je podle ředitelky NFOZP Hany Potměšilové dobré přemýšlet nad tím, čím se chtějí mladí lidé s handicapy zabývat v profesním životě. Pro získání kvalitní práce jsou většinou požadovány praktické zkušenosti, ale získat praxi při studiu nemusí být pro studenta se zdravotním znevýhodněním jednoduché.

„Proto NFOZP spolupracuje s celou řadou firem i státních institucí a zprostředkovává stáže uzpůsobené pro vysokoškoláky se zdravotním postižením. Naši partneři nabízí placené i neplacené pozice a není výjimkou, že studenti po stáži dostanou nabídku na dlouhodobou spolupráci,“ říká Potměšilová.

Abychom mohli co nejlépe vybírat vhodné kandidáty na volné pozice, NFOZP vytváří a spravuje unikátní databázi studentů se zdravotním postižením. Ty individuálně kontaktuje v případě, že se objeví pozice odpovídající jejich preferencím.

Pokud tedy studujete, stačí vyplnit přehledný dotazník, který najdete zde a odborníci z fondu se vám brzy ozvou s nabídkou stáže či brigády podle oboru, které preferujete/studujete a také podle místa vašeho bydliště nebo studia. Vše je samozřejmě zcela zdarma.

„Registrací do databáze NFOZP tak i Vy můžete získat pracovní stáž, která Vám dodá potřebné zkušenosti a vědomosti pro pozdější uplatnění na pracovním trhu,“ doplňuje personalistka nadačního fondu Kateřina Sirotková.

Zdroj: nfozp.cz