Vyhlídkové lety pro lidi s postižením zdarma i letos

Letiště Hradec Králové pořádá už po deváté vyhlídkové lety pro lidi s postižením nazvané OSH – Open skies for handicapped, tentokrát 18. června. Lety jsou pro zájemce zdarma, pořadatelé pro ně zajistili i občerstvení a doprovodný program. Létat budou jen osoby s handicapem, avšak další zábava je připravena i pro širokou veřejnost. Akce začíná v 9 hodin a podle návštěvnosti potrvá do večera.

V místě konání lze parkovat bez poplatku, k dispozici jsou mobilní toalety i pro vozíčkáře, dostatečné množství občerstvení a možnost posezení. Guláš a limonády jsou pro návštěvníky s handicapem zdarma.

"Tato akce je emotivní a plnohodnotná činnost, která nás nesmírně těší. Věříme, že tak plníme sny nejen dětem, ale i dospělým, kteří mají o něco těžší život než my" dodává Ing. Tomáš Kvítek z Leteckých služeb Hradec Králové.

Program nabízí různorodé vyžití. Těšit se můžete na hudební kapely, psí agility, show motokaskadéra, expozici vojenské a letecké techniky, modeláře, střelnici, ornitology, prezentaci Policie ČR, autoškolu pro osoby se specifickými potřebami, vznášedlo, atrakce pro děti a mnoho dalšího. Nudit se rozhodně nebudete. Zdravotníci a dobrovolníci budou na místě a rádi se vším pomůžou či poradí.

Vítáni jsou všichni bez rozdílu věku nebo zdravotního stavu.

K účasti na letu je zapotřebí zaslat organizátorovi potvrzení od lékaře, že zájemce je schopen letu, popř. toto potvrzení mít v den akce s sebou a odevzdat ho v infocentru na letišti.

Organizátor žádá zájemce o účast na akci, aby jej o svém záměru krátce informovali e-mailem na info@os4h.cz (informace neslouží jako zavazující přihláška). Stačí uvést jen jméno, druh hendikepu a město, ve kterém zájemce bydlí.

Zdroj: vozka.cz