Pohled na akci ZP Zaměstnanec roku očima nominované účastnice naší firmy Petry ŠmejdovéImage

Slavnostní vyhlášení již pátého ročníku soutěže Zdravotně postižený Zaměstnanec roku pořádaného Nadačním fondem pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) se uskutečnilo začátkem listopadu. Nominovaní byli zaměstnanci ve dvou kategoriích.

První kategorii nominovaných tvořila skupina zdravotně postižených zaměstnanců z chráněného trhu práce a druhou kategorií pak skupina zdravotně postižených zaměstnanců z běžného trhu práce. 

Cílem soutěže Zdravotně postižený zaměstnanec roku je ocenit práci zdravotně postižených zaměstnanců z celé ČR. Vyzdvihnout jejich vůli pracovat, a to i přes svůj zdravotní hendikep a stát se tak rovnocenným zaměstnancem.

Společnost Tapiko přihlásila do soutěže „Zdravotně postižený Zaměstnanec roku 2015“ svoji zaměstnankyni paní Petru Šmejdovou. Nominací ocenila její pracovní výsledky.

Petra se s námi podělila o svůj zážitek ze slavnostního vyhlášení Zdravotně postižený Zaměstnanec roku a dovolila nám poodhalit atmosféru panující během slavnostního vyhlášení.

"Na vyhlášení zaměstnance roku, které se konalo na Staroměstské radnici v Praze, jsem byla velmi zvědavá - ne že bych očekávala, že vyhraji, ale spíše na to, jak tyto akce probíhají a také na ostatní nominované finalisty. Při příchodu do sálu dostali všichni finalisté dárečky a pořadatelka akce představila příběhy nominovaných finalistů z obou kategorií - běžného a chráněného trhu práce. Mezi jednotlivými příběhy hrála živá hudba, doplněná o výrazový tanec pro hluchoněmé“, vyzdvihla Petra. „Po nezapomenutelném úvodu a seznámení s nominovanými došlo k vyhlášení vítězů obou kategorií. Vítězové získali mnoho hodnotných darů od sponzorů akce. Bylo by hezké, kdyby se některé z darů rozdělily mezi více lidí. Poutavých životních příběhů lidí se zdravotním handicapem, kteří se dokázali vyrovnat s nelehkou životní situací, bylo více. Osobně bych ocenila první tři místa u obou kategorií, a ne pouze jedno“, dodala Petra Šmejdová. „Poté, co jsem dostala možnost seznámit se s těžkými osudy některých nominovaných a s jejich pracovními úspěchy musím přiznat, že bych měla pomáhat ještě více, abych některým ze zúčastněných mohla v dalších letech úspěšněji konkurovat", přiznala Petra. Závěrem Petra poděkovala za nominaci a podporu „Vážím si nominace mezi finalisty a děkuji mojí nadřízené Hance Kriegerové, která mě toho už hodně naučila. Mohu tak pomáhat více lidem s jejich problémy kolem webových stránek a online marketingu“.  

Bylo nám potěšením, že se naše firma dostala nominací milé kolegyně Petry na takto prospěšnou a zajímavou akci. 

Pro nás je  Petra bezkonkurenční vítěz, moc děkujeme za skvělou práci.

Kolektiv zaměstnanců Tapiko