Příběhy lidí OZP, kteří našli své vysněné zaměstnání


Nemoci nechodí po horách, ale po lidech, tak říká staré přísloví. Leckdy stačí několik vteřin k tomu, aby se Váš život obrátil na ruby a v hlavě začnou kolovat stále ty samé otázky: "Co bude dál? Kde najdu práci? Vždyť nic jiného neumím! Z čeho budu platit složenky a hypotéku? Jak uživím rodinu?

Otázek je čím dál tím víc, ale odpovědi nepřichází. Člověku pak nezbývá, než zmobilizovat zbytek svých sil, hledat nové možnosti, učit se novým věcem a nahližet na život jiným pohledem. Není to jednoduché a cesta k vyřešení a úspěchu bývá opravdu trnitá.

Zde nabízíme skutečné příběhy lidí, kteří dokázali přijmout novou výzvu a svůj boj dotáhli do vítězného konce.

František V.

Dobrý den, můj příběh, který souvisí se společností Tapiko, začal zcela nenápadně před několika lety. Sedím v kanceláři ve firmě, ve které jsem tenkrát pracoval v Praze a najednou jsem se probral ve voze rychlé záchranné služby,

Přečíst celý příběh ...to jsem dostal svůj první velký epileptický záchvat. Když jsem takto dostal třetí záchvat, doktor mi navrhl, abych šel na nemocenskou a nějak zkusil řešit svou práci tak, abych nemusel dojíždět do práce do Prahy a vyhnul se tak stresům. Tehdejší zaměstnavatel mi vyšel vstříc a po roce, kdy jsem marodil (déle to nejde), mi umožnil pracovat z domova. Bohužel tato situace trvala jen pár měsíců a musel jsem z firmy odejít. Přihlásil jsem se na pracovní úřad a již ani nevím přesně, kdo mi poradil, abych si zažádal o invalidní důchod, že na to mám nárok po celkem dvanácti život ohrožujících epileptických záchvatech. Začal jsem zjišťovat, jaké jsou možnosti práce z domova pro lidi, kteří mají invalidní důchod prvního stupně. Po pravdě řečeno jich v ČR není zrovna moc, kteří jsou solidní, používají moderní technologie a jejich práce je úzce spojena s IT a internetem. Celá moje kariéra zatím probíhala pouze v tomto oboru a nechtěl jsem jít jiným směrem. Po cca 6 měsících velkých stresů, kdy jsem skoro propadal beznaději, jsem našel společnost Tapiko s.r.o., která mne prakticky obratem zaměstnala v oboru, který mne vždy bavil – administrace webů a eshopů desítek spokojených klientů a telefonický kontakt s nimi. Našel jsem smysl života, učím se novým věcem, dál se vzdělávám a těším se, co přinese budoucnost v této společnosti. A co je na tom nejlepší, mám možnost pracovat z domova, netrávit denně několik hodin na cestě do a z práce (jako dříve), více se věnovat rodinně, baráčku, a žít spokojenější život.

Zavřít

Alena F.

Žiju v malém městě, kde solidních nabídek zaměstnání pro lidi s omezením je minimum, a tak jedinou možností, jak se uplatnit na trhu práce je dojíždět do vzdálenějšího většího města. Z finančních a zdravotních důvodů si to ale nemohu dovolit.

Přečíst celý příběh ...Dlouho jsem hledala práci, kterou bych mohla vykonávat někde v blízkosti bydliště nebo přímo z domova. Kdybych náhodou nenašla nabídku od Tapika, nejspíše bych nepracovala vůbec nebo bych se trápila na dlouhých cestách.
Zaměstnání u Tapika mě oslovilo hlavně proto, že jde o práci z domu. Odpadají tak pro mě komplikace s dopravou. Navíc jde o práci v oboru, který mě vždy zajímal a do budoucna má i velký potenciál.
Tapiko nejenom, že zaměstnává znevýhodněné lidičky, ale také se zajímá o rozvoj jejich vzdělání a dovedností. V souvislosti s tím pořádá řadu kurzů a školení, kterých se, díky perfektní organizaci, mohou zúčastnit i mimopražští zaměstnanci (jako například já).
V současné době pro Tapiko pracuji již třetím rokem a neměnila bych. Práce je stále zajímavá – žádná obyčejná rutina a klidně mohu říci, že se pro mě stala spíše koníčkem než povinností. Jednoduše řečeno, díky Tapiku jsem obohatila svůj život o smysluplnou činnost a o kolegy - přátele, kteří jsou vždy milí a ochotní kdykoli mi pomoci.

Zavřít

Silvie S.

Práce u firmy Tapiko pro mě přišla v pravý čas. V době, kdy jsem přišla náhle o práci asistentky v jedné větší firmě a kvůli své nemoci jsem nevěděla, jak pracovně dál, se mi vyskytla tato možnost práce z domu.

Přečíst celý příběh ...Pozice, kterou ve firmě zastávám, výborně doplňuje nejen mé kvalifikační potřeby, ale také pomáhá udržovat pracovní návyky a rozvíjí mé schopnosti. Cením si také možnosti vzdělávání formou on-line kurzů či školení. Práce v domácím prostředí je zároveň ulehčením v ohledu na překážky, které se pro OZP běžně vyskytují při cestě do práce či přímo na pracovišti. Velmi si cením flexibility a pracovní samostatnosti, kterou práce nabízí.

Díky tomu všemu se tak cítím aktivní, což je důležité také pro psychickou pohodu.

Zavřít

Jana J.

Jmenuji se Jana a je mi 35 let. V invalidním důchodu jsem už více jak 13 let. Přestože mé onemocnění není vidět "na první pohled", je natolik závažné, že mi nedovoluje denně dojíždět či docházet do zaměstnání. Dlouhé měsíce jsem sháněla nějakou práci z domova, protože jak všichni invalidé víme, vyjít každý měsíc jen z důchodu je umění a někdy i nadlidský výkon.

Přečíst celý příběh ...Štěstí se na mě usmálo až na Facebooku, kde "kolegyňka z naší skupiny stejně nemocných"uvedla něco jako inzerát, že Tapiko - Webmium přijímá nové lidi na výrobu webů. A ačkoli jsem před tím s PC pracovala pouze na úrovni emailů a internetu, za pomoci skvělého kolektivu a úžasné "týmové vedoucí" jsem se naučila vše potřebné v téměř rekordním čase (alespoň pro mě).
Za tuto šanci jsem opravdu velmi vděčná, neboť mi firma umožňuje pracovat z domova s ohledem na občasné zdravotní komplikace a také práce v mladém kolektivu mi tak nějak "dobíjí baterky."


Všem patří můj velký dík.

Zavřít

Daniela P.

K práci v Tapiku jako administrátor webů jsem se dostala náhodou. Byla jsem zrovna na mateřské dovolené, která se mi začala blížit ke konci. Věděla jsem, že do původní práce v neziskovém sektoru se již nevrátím, a tak jsem začala jen tak brouzdat po internetových stránkách s nabídkami práce a na jednu z nich dala svůj životopis.

Přečíst celý příběh ...Již před mateřskou dovolenou jsem pracovala převážně z domova přes počítač a aktualizovala i obsah webových stránek. K mému překvapení se mi po pár dnech ozval zaměstnanec z Tapika, zda nemám zájem vytvářet webové stránky. Prošla jsem konkurzem a už to bylo. Po dlouhé pauze na mateřské to byla práce jakoby mi šitá na míru. Možnost pracovat z domova a zároveň se opět sociálně začlenit byla výzva, která se neodmítá. Oceňuji na své práci možnosti dalšího prohlubování znalostí prostřednictvím školení. Také pracovní prostředí a atmosféru v týmu. Vedoucí týmu nám vše objasní, nejsem zde pod žádným kariérním tlakem a když je zapotřebí, tak mi kolegové poradí. Práce je to kreativní, pokaždé řeším novou situaci a stále se přiučuji něco nového. Tato práce mě umožnila skloubit rodinný život a péči o syna s možností poznávat nové lidi, učit se novým věcem a spolupracovat s lidmi, kteří jsou naladěni na stejné notě. Také mi zvýšila sebevědomí a dala mi poznat pocit pospolitosti a to ,že jsou tu i další lidé jako já.

Zavřít

Martina Ž.

Už jako malá holka jsem si hrála na „kancelář“ nebo na paní spisovatelku. Jakákoliv administrativní nebo tvůrčí práce byla mým vysněným zaměstnáním. Ale osud tomu chtěl jinak a životní peripetie mne po studiu gymnázia zavály pracovat do oboru, který byl na hony vzdálený mým ideálům. Pak přišla nemoc a má neschopnost pracovat a čtyři roky strávené mezi zdmi bytu. Co s člověkem udělá nemohoucnost a stereotyp, ani snad nemusím popisovat.

Přečíst celý příběh ...Nulové sebevědomí, žádná naděje a sny co se vypařují. „No co děvče, ty na nic nemáš. Už navždy zůstaneš v pozadí, neschopná vykonávat práci, která má opravdovou hodnotu. Budeš sedět doma a za pár let po tobě ani pes neštěkne.“ Takové a podobné myšlenky mi táhly hlavou.
Když se naskytla možnost zúčastnit se výběrového řízení u společnosti Tapiko s.r.o., můj nejapný vnitřní hlásek mi šeptal: „Za zkoušku nic nedáš. Vždyť toho máš tolik co nabídnout. Jdi do toho a dokaž sobě i ostatním, že na házení flinty do žita je ještě čas.“. Tak jsem to vyzkoušela a světe div se, já ve všech výběrových kolech uspěla a po nekonečně dlouhých letech získala status „zaměstnaná“.
První den, s roztřesenýma rukama i nohama, jsem nastoupila do zaměstnání, plná obav a zároveň očekávání. Už po pár minutách jsem ale pochopila, že tady se nemám čeho obávat. Přivítala mě naprosto skvělá parta kolegů, kteří mě s úsměvem sobě vlastním vzali pod ochranná křídla. Ani jsem nepostřehla, jak to dokázali, ale během pár dní jsem byla zaučená a mohla začít vykonávat administraci webů na platformě Webmium. Postupem času, po absolvování různých vzdělávacích meetingů, kurzů a školení se má pracovní náplň posouvala dál a dál. A ruku v ruce s tím rostlo mé sebevědomí.
Během prvních měsíců, má Team Leaderka Tereza, dospěla k názoru, že se mi vede dobře v písemné komunikaci a že umím „psát“. Převzala iniciativu a šikovně mě posunula směrem, o kterém bych si ani v skrytu duše nedoufala snít. Ona a celá společnost mi dali šanci, které jsem se chopila všema deseti. Po absolvování několika vzdělávacích projektů a hodinách samostudia se mohu pyšnit tím, že dnes je ze mne copywriter. Neskutečně mě tenhle pracovní směr baví a naplňuje mé profesní ambice. Má radost a hrdost, při každém zasednutí za klávesnici počítače je nepopsatelná. A věřím, že se všechny tyto mé pozitivní emoce úspěšně odrážejí i v mých textech, například na eshopech klientů, kteří svůj obchodní záměr vložili do rukou Tapika, s.r.o. a Webmia.
Dnes už pro mě život má opět smysl. Těším se na každý nový projekt, na každý nový pracovní den a na každou chvíli strávenou v tomto úžasném zaměstnání. A to z hloubi celé své duše. Jsem pyšná na sebe, ale především na úspěchy této firmy a tím i jejich zákazníků.
Tapiko, s.r.o. pro mě navždy zůstane synonymen společnosti a především lidí, kteří uchopili můj sen a proměnili jej ve skutečnost. Kéž takové štěstí potká i vás.

Zavřít

Katarína Š.

Vystudovala jsem střední zdravotní školu. Po skončení školy jsem nastoupila jako zdravotní sestra. Kvůli zhoršující skolióze jsem musela podstoupit operaci, aby se mi zdravotní stav nezhoršoval. Bohužel kvůli tomu omezení jsem musela svůj obor opustit. Po mateřské jsem nějakou chvíli byla na úřadě práce, kde se mi kvůli mému zdravotnímu stavu nedařilo najít odpovídající zaměstnání.

Přečíst celý příběh ...Pak jsem nastoupila do firmy, kde jsem dělala koordinátorku. Nebyla to špatná práce, ale pořád to nebylo ono. Kvůli propouštění jsem si musela hledat jiné místo. V dnešní době je těžké najít zaměstnání, o to víc když má člověk zdravotní problémy. Brala jsem to jako výzvu, že je to znamení, abych dělala to, co mně baví. Již během mateřské jsem si chtěla vytvořit sama své stránky a zkoušela jak kódování, tak různé editory. Měla jsem možnost zkusit vypomáhat jako administrátorka www stránek v editoru. Nadchlo mě to až natolik, že jsem si řekla, že mé další zaměstnání již bude v tomhle oboru. Na inzertním serveru jsem našla inzerát, že hledají administrátora www stránek, tak jsem odpověděla a povedlo se mi místo získat. Pro Tapiko dělám již přes rok. Práce mně nadchla a baví. Pořád se vzděláváme v nových věcech, nabýváme nové zkušenosti. Vyhovuje mi i tím, že nemusím trávit u počítače 8 hodin, což bych kvůli zdravotnímu stavu nevydržela a můžu ji skloubit se svým osobním životem. Velice si vážím svoji TL, která má s námi velkou trpělivost, a i přes to, že občas potřebujeme odskočit k lékaři, není s tím problém, což v jiné firmě by netolerovali a člověk by „letěl“. Ne každý má to štěstí, mít práci, která ho baví a zaměstnavatele, který má pochopení pro jeho zdravotní problémy.

Zavřít

Ivo Ž.

Když zrušili moji pracovní pozici a já dostal výpověď ze zaměstnání, lehce jsem propadl panice. „Jako osoba zdravotně postižená v průmyslovém regionu o práci ani nezavadím. Natož o takovou, kde bych mohl uplatnit své ambice a touhu po nových zkušenostech, vzdělání a kariérním růstu.“ To vše mi běželo hlavou.

Přečíst celý příběh ...Naštěstí jsem narazil na inzerát s nabídkou pracovního uplatnění ve společnosti Tapiko, s.r.o. a ihned otestoval své šance na úspěch. Po úspěšném absolvování vstupního pohovoru jsem byl přijat na pozici Administrátora webových stránek. A já, ve svém věku a se svým postižením, dostal šanci pracovat v oboru, který mne nanejvýš zajímá a ve kterém prostě nemůžete ustrnout na jednom místě.
Otevřely se mi nové obzory a možnosti. Ve společnosti pracuji třetím rokem a každý den je pro mne novým impulsem, nabitý novými zkušenostmi a poznatky, které mohu předávat našim klientům. Vstoupil jsem do světla online prezentací a marketingu a našel práci, která nejenže naplňuje mě osobně, ale především, která přináší plnohodnotnou pomoc druhým. Co víc si přát. To že naše firemní úspěchy dopomáhají malým a středním podnikatelům prosadit se ve svém oboru je pro mne skvělou odměnou a dovolím si říci, že i pýchou.
V Tapiku, s.r.o. jsem poznal báječný tým pohodových lidí, kteří mají jasnou vizi a jdou si za ní. Neusínáme na vavřínech, ale budujeme značku a naše služby neustále rozvíjíme tak, abychom naše zákazníky nezklamali, ale přivedli je a jejich podnikání na výsluní. Jsem hrdý na to, že mi bylo umožněno stát se součástí celého tohoto businessu a mohu pracovat ve společnosti, která nemyslí na sebe, ale na ostatní.
Děkuji všem ve firmě Tapiko, s.r.o. za příležitost. Za možnosti, které mi poskytuje. Za neustálé rozvíjení mých dovedností a schopností. Za umožnění dalšího vzdělávání, díky kterému jsem postupem času dospěl až na pozici Manažera podpory Webmium a posléze se stal SEO specialistou. Děkuji celému týmu, který je mi druhou rodinou, za práci, která není prací, ale koníčkem. Věřím, že i naši klienti, kteří jdou touto cestou s námi, jsou s Tapikem, s.r.o. a Webmiem stejně spokojení, tak jako já.

Zavřít

René L.

V době kdy jsem dostal ČID jsem současně končil s podnikáním a přemýšlel, co budu dělat dál. Vzhledem ke zdravotním problémům nepřipadala manuální práce v úvahu, a i když jsem měl znalosti a praxi v programování HTML, CSS, PHP a MySQL databázích nemohl jsem v tomto oboru nalézt uplatnění, protože firmy lpěly na maturitě, kterou bohužel nemám.

Přečíst celý příběh ...Když jsem na jednom internetovém portálu narazil na nabídku práce od firmy Tapiko na tvorbu WWW stránek a ještě ke všemu formou Home Office (která mi vyhovovala i z rodinných důvodů) neváhal jsem ani vteřinu a zkusil štěstí. Vedení firmy naštěstí při nástupu nehledí na dosaženém vzdělání ale na schopnostech jedince a tak jsem byl po praktické zkoušce a telefonickém pohovoru přijat.
U této firmy pracuji již více jak 6 let a není nic lepšího, než když člověka živí jeho koníček. Firma mi dává dostatek prostoru k seberealizaci a nejsem limitován zbytečnostmi, jak se v dnešní době často ve firmách stává.
Na rozdíl od firem podnikajících v IT oblasti, které zaměstnávají pouze jedince vystudované v oboru si tato firma vzdělává své zaměstnance sama formou různých odborných školení, které nám potom při práci pomáhají snadněji zvládat leckdy vysoké nároky našich klientů.
Přeji i ostatním zdravotně znevýhodněním lidem, aby našli práci, která je baví, a dostali šanci najít nové uplatnění v životě i ve společnosti.

Zavřít